Америчке технолошке компаније обећале су да ће уложити милијарде долара у америчку сајбер безбедност
Категорија : Вести
Америчке технолошке компаније обећале су да ће помоћи јачању сајбера безбедности САД након састанка са председником Џоом Бајденом у Белој кући одржаној ових недеља.
Обећања се разликују од компанија до компанија – неке су обећале милијарде које ће се ставити у сајбер инфраструктуру, а друге ће пружити помоћ у јачању безбедности ланца снабдевања и образовања.
Састанак америчких званичника са директорима технолошких компанија уследио је после великог сајбера напада на владине агенције и енергетску инфраструктуру.
„Реалност је да је већина наших критичних инфраструктура у власништву и под управом приватног сектора, а савезна влада не може сама да одговори на овај изазов“, рекао је Бајден на састанку.
Епл (ориг. “Apple”) је објавио да ће радити са својим партнерима на „подстицању масовног усвајања вишефакторских аутентификација“, као и пружању нових безбедносних обука, одговора на инциденте и отклањање рањивости.
Амазон (ориг. “Amazon”) планира да бесплатно нуди уређај за мултифакторску аутентификацију свим власницима налога Амазон интернет услуге (ориг. “Amazon Web Services”), као и своју интерну обуку о безбедности јавности, без икаквих трошкова.
Гугл (ориг. “Google”) је рекао да ће потрошити више од 10 милијарди долара у наредним пет година за јачање америчке сајбер безбедности и ланца снабдевања софтвером. Гугл је такође обећао да ће обучити више од 100.000 Американаца за послове аналитичких података и ИТ подршку кроз програм Каријерних сертификата (ориг. “Google Career Certificates”).
Микрософт (ориг. “Microosft”) је рекао да ће уложити 20 милијарди долара за пет година, дајући слична обећања као и Гугл.
Састанку у Белој кући присуствовали су извршни директор Алфабета (ориг. “Alphabet”) Сундар Пичаи, извршни директор Амазона Енди Џеси, извршни директор Епла Тим Кук, Ај би ем-ов (ориг. “IBM”) извршни директор Арвинд Кришна и извршни директор Микрософта Сатја Надела, заједно са представницима других индустрија попут енергетике и образовања.
Извор: Тајм